| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ADHESIVE TAPE PASTING MACHINE | |||
| Model NO. | YY-600SF | Origin | China |
| Transport Package | Wooden case | Delivery Time | 7-12 day |
| HS Code | 84413090 | Trademark | Yuanyi Automation |

| Working speed | 40-70 pcs/min |
| Machine size | 2200×900×1600mm |
| Machine weight | 400kg |
| Machine power | 2KW/AC220V |
| Max wing size | 800*200 mm |
| Min wing size | 100*35mm |
| Max tape size | 200*200mm |
| Min tape size | 20*20mm |
| Converyor speed | 12-24m/min |
| Positioning accuracy | ≤ ± 0.1mm |
