| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| AUTO DOUBLE-SIDE ADHESIVE TAPE PASTING MACHINE | |||
| Model NO. | YY-ZT860 | Origin | China |
| Transport Package | Wooden case | Delivery Time | 7-12 day |
| HS Code | 84413090 | Trademark | Yuanyi Automation |

| Max paper size | 860x600 mm |
| Min paper size | 140x100 mm |
| Conveyor speed | 100 m/min |
| Material | Over 200g/m2card board |
| Working width | 860 mm |
| Tape roll width | 5-35mm |
| Needed air supply | min.3bar |
| Power | 3.0kw (3B0V 50Hz) |
| Machine dimension | 5000*1400*1400mm |
| Weight | about 1000kg |
