| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Service |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| YY-900A FULLY AUTOMATIC CLOSURE BOX ASSEMBLY MACHINE | |||
| Model NO. | YY-900A | Origin | China |
| Transport Package | Wooden case | Delivery Time | 17-25day |
| HS Code | 84413090 | Trademark | Yuanyi Automation |
| Max Case size | 900*450mm |
| Min Case size | 90*45mm |
| Working speed | 22-30 pcs/min |
| Max Inner Box Height size | 450*450*130mm |
| Machine size | 3600×2000×2000mm |
| Machine weight | 1400kg |
| Machine power | 8KW/AC220V |
| Air pressure | 0.6Mpa |
